Ana Sayfa / KPSS & Atamalar / KPSS 2016/2 Atamalarında Ortak Kadro

KPSS 2016/2 Atamalarında Ortak Kadro

Çağrı Merkezi Hizmetleri mezunları 112 Acil Çağrı Merkezlerinde kendilerine verilen kadro ile ilgili sosyal medyada bir çok kampanya düzenliyor, imza topluyor ve kurumlara, bakanlığa dilekçe gönderiyor.

2016/1 Tercih kılavuzunda ortak kadro şoku yaşayan mezunlar ve mezun olacaklar aynı durumu 2016/2 tercihlerinde yaşamak istemiyor. Kendilerine verilen tek kadro olan 112’leri başka bölümlere vermek istemiyorlar ve bu konuda da oldukça haklılar.

Çağrı Merkezi Hizmetlerine Ortak Kadro Verilir mi?

Aslında bu konuya cevap vermek oldukça zor, ilk iki alımda ortaksız verilen kadroların üçüncü alımda ortak verilmesi ile bölüm mezunları hayal kırıklığına uğradıysa da ortaksız kadro için ümit oldukça yüksek. Bize soracak olursanız, 2016/1 alımlarında kadronun ortak verilmesinin sebebi taban puanın 68’e düşmesidir. Devlet 70 altında puan ile pek memur almak istemez bu yüzden muhtemelen böyle bir çözüm üretildi. Nitekim 300 kadronun tamamı ortaksız verilse idi puan 68’den de aşağı düşecekti.

En netice kanaatimiz 70 puan üzeri korunduğu sürece ortak kadro verilmeyeceğidir. İnşaAllah Bakanlık talepleri dikkate alarak gereğini yapar diyerek iyi dileklerimizi sunmaktan başka çaremiz de yok. Ayrıca İller İdaresi eski Genel Müdür Rahmi Doğan Kars Valisi olarak atanmadan önce Twitter’dan Büroculara kadro verilmeyeceğini, kadroların tamamının Çağrı mezunlarına verileceğini söylemişti. Ortak kadro fikrinin Rahmi Bey’den sonra zuhur ettiği de düşüncelerimiz arasında.

İşte ilgili Tweet,

 

 

Çağrı Merkezi Bölümünün KPSS Taban ve Tavan Puanları

Aşağıya yorum olarak sorularınızı iletebilir, puanınızı ve netlerinizi yazabilirsiniz.

Hakkında Admin

Bu habere de bakabilirisiniz

2017/1 Tercih Dönemi Başlıyor

2017/1 Tercih döneminin başlamasına çok az bir süre kaldı, zira tercihler 21 Temmuz’da toplanmaya başlayacak. …

31 Yorumlar

 1. Merhaba, puanım 79 ortak kadro gelirse atanma şansım var mı?

  • Ortak kadro ilk atamadan itibaren verilirse 3 veya 4. atamada atanma şansınız yüksek, tabi şuana kadar gerçekleşen verilere göre cevap bekliyorum. İnşallah atanırsınız.

 2. 69 puanla atanır mıyım?? çok merak ediyorum ve tedirginim

  • Ortak kadro verilmezse ve kadrolar geçen yılki gibi verilirse atanırsınız ama çok çizgide bir yerdesiniz 70 altına düşünce ortak gelebilir. Atanmanız dileğiyle.

 3. Merhaba 71.9 puanım atama durumu nasıl acaba

 4. 73 puan ortak kadro olmazsa atanırız ama ortak olursa sanmıyorum

 5. hocam puanim 81.12 2.sinifim çağri merkezi okuyorum ortak olsa bile atanma sansim nedir sizce?

  • Öncelikle tebrikler iyi puan almışsınız aman ders bırakmayın 🙂 ortak atama olursa dahi atanacağınız kanaatindeyim, hatta şöyle söyleyeyim kadrolar geçen yılki gibi 500 civarı gelirse ki gelmesi gerek %100 atanırsınız.

 6. Hocam 71,37 ile atanma oranım nedir Acaba sizce kaçınca atamada giderim

  • Sizin için en önemli 2 kriter ortak kadro ve kadro sayısı, geçen atamalardaki sayılar olursa ve ortaksız akkadro olursa 2 yada 3 atamada ihtimal var branş sıralaması açıklanınca tekrar görüşelimm

 7. 73.5 ile atanma durumum ne olur sizce

  • Ortak kadro gelmezse ihtimal var ancak ortak kadro gelmezse dahi kadro sayılarına bağlı yani tam tehlikeli bölgedesiniz inşallah aranırsınız

 8. merhaba benim puanım 75 atanma durumum var mı
  cevaplarsanız sevinirim

 9. Merhaba hocam
  Sizce ortak kadro olurmu? Ortak kadro ile çağrı merkezi hizmetleri mezunları mağdur okuduğumuz bölüme atanamıyoruz bizler okuyoruz büro Atanıyor sizce bu durum mantıklımı yada bu şekilde olan başka bölüm var mı tşk ederim hocam şimdiden

  • Merhabalar, öncelikle ortak kadro olmamasını temenni ederim, şahsi kanaatim ilk 2 atamada olmayacağı yönünde. Ortak ataması olan farklı bölümlerde var ancak bizim bölümümüz ve atanacağımız kurum gibi değil. Yani biz Çağrı Merkezi üzerine üniversite bitirip, Çağrı Merkezinde çalışıyoruz olması gereken budur, farklı bölümden alınması mantıksızdır. Bakanlık bunun farkında ancak puanları çok düşürmek istemiyor. Branş sıralamasının açıklanmasını bekliyoruz eğer yığılma 70-75 puan aralığında olursa ortak kadro gelmez.

 10. 70 puanla ortak olmazda atanma ihtimali nedir sizce?

 11. Hocam merhabalar puan 76.35 atanma durumumuz ne olur ortak olmazsa ki inşallah olmayacağını düşünelim

 12. Merhaba arkadaşlar çağrı merkezî mezunuyum 71 küsürlü başarı sıralamam 1096 sizce atanirmiyim kaç kişilik alım olacak bi bilniz varsa paylaşırmısınız.

 13. Merhaba arkadaşlar çağrı merkezî mezunuyum 71.küsür puanım var ve başarı sıralamam 1096 sizce atanirmiyim kaç kişilik alım olacak bi bilginiz varsa paylaşırmısınız

 14. Hani kadrolar ortaksiz olacakti? Ortaksiz olmasi icin ne yapabiliriz elimizden ne geliyor sa yapmamiz lazim 76.395 puanim evde beklemek cok zor, ustelik diger anlamadigim konu brans siralamam 319 du 330 oldu bu da garip degilmi eksilmesi lazimken artti. Sizce atanma sansim nedir?

 15. merhabalar çağrı merkezi mezunları atandıktan sonra bürocular la aynı şartlarda mı çalışıyor yoksa hepsi santral de acil telefonlara mı bakıyorlar

 16. Hocam cagri merkezi mezunuyum 81 puanim var kasim atamasinda atama sansim nedir

 17. Hocam cagri merkezi mezunuyum 81 puanim var kasim atamasinda atama sansim nedir

 18. Merhaba ben büro yönetimi ve yönetici asistanlığı mezunuyum sınavdan 83.6 puan aldım atanma durumum nedir bilgilendirirseniz sevinirim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir