Ana Sayfa / KPSS & Atamalar / İçişleri Bakanlığı Veri Hazırlama Kontrol İşletmeni ne iş yapar?

İçişleri Bakanlığı Veri Hazırlama Kontrol İşletmeni ne iş yapar?

Çağrı Merkezi Hizmetleri bölüm mezunlarına verilen kadrolarda fazla bir detay yok, kurum İçişleri Bakanlığı, Kadro VHKİ ve nitelik kodları yer alıyor. Çoğu kimseler ne iş yapacağını bilmemekle birlikte, ne iş yapacağını bilmeden tercih yapıp atanan ve akabinde pişman olanları dahi tanıdım 🙂

Çağrı Merkezi Hizmetleri Nitelik Kodları

ÖSYM tarafından yayınlanan tercih kılavuzlarında yer alan nitelik kodları ve özel şartlar ise şu şekilde;

  • 3499; Çağrı Merkezi Hizmetleri önlisans programından mezun olmak
  • 7300; Bu kadro/pozisyonda vardiya sistemi uygulanmaktadır.
  • 6225; M.E.B.’Dan Onaylı Bilgisayar İşletmeni Sertifikası Sahibi Olmak
  • 7328; Bu kadroyu tercih edecek adayların işin niteliği gereği işitme, görme ve konuşma bozukluğu gibi engellerinin bulunmaması gerekmektedir.

Unuttuğum yok sanırım, nitelik kodları bu şekildeydi. Bu şartları gören adaylar neden vardiya şartı var vs gibi sorular soruyor olabilirler, sebebi ise Çağrı Merkezi Hizmetleri Bölümü mezunlarının 112 Acil Çağrı Merkezi kurumlarında Çağrı Alıcı olarak çalıştırılmasıdır.

112 Acil Çağrı Merkezi Nedir?

112 Acil Çağrı Merkezi Merkezi isminden de anlaşılacağı üzere acil çağrıların tek numarada toplanması projesidir. Avrupa Birliği uyum yasaları çerçevesinde yürütülen proje yakında 81 ilde devreye alınacaktır. Kurumda farklı birimler görev yapar, emniyet, jandarma, sağlık, itfaiye, orman, AFAD ve sahil güvenlik birimlerinin hizmet verdiği kurumda Çağrı Alıcılar ilk çağrıyı karşılayan kişidir. Karşılanan çağrının ilgili birime en hızlı ve doğru şekilde yönlendirilmesi temel amaçtır.

Çalışma Şartları Nelerdir?

112 Acil Çağrı Merkezlerinde görev yapan Çağrı Alıcı personel vardiyalı olarak çalışır, çalışma saatleri illere göre değişkenlik göstermektedir. 12-48, 24-96, 24-72 gibi çalışma saatleri uygulanır. Maalesef şu an yemek ve servis gibi imkanlar bulunmamakla birlikte herhangi bir ek ödenekte yoktur. Yani ham maaş ne ise o alınmaktadır. Maaşlarla ilgili ayrıca bir yazı sunacağım.

Sorularınız için yorum bölümünü kullanabilirsiniz.

Çağrı Alıcı maaşı ne kadar? Öğrenmek için tıkla

Hakkında Admin

Bu habere de bakabilirisiniz

2017/1 Tercih Dönemi Başlıyor

2017/1 Tercih döneminin başlamasına çok az bir süre kaldı, zira tercihler 21 Temmuz’da toplanmaya başlayacak. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir